Péče o produkty

Obsah:

Nasazení paruky

Pokud jste objednali svoji první paruku a zatím si nejste jistí, zda ji zvládnete správně nasadit, připravili jsme pro vás česky dabované video přímo od Ellen Wille, které vám s tím pomůže:

 

Péče o umělé vlákno 

Námi nabízené paruky jsou vyrobeny ze speciálně upraveného umělého vlákna vzhledem a vlastnostmi velmi blízkého lidskému vlasu.
Jejich údržba je proto méně náročná a výsledný efekt stejně přesvědčivý jako u vlasu pravého. Má-li Vám naše paruka sloužit co nejdéle bez jakýchkoli problémů, doporučujeme dodržovat následující zásady:

 1. Nevystavujte paruky a příčesy přímému působení vysokých teplot (nekulmovat, nefenovat, pozor na proud teplého vzduchu při vaření, pečení apod.)
 2. Výrobky ukládejte na suchém, bezprašném místě, pokud možno na polystyrenových hlavách - zachovají si tak lépe svůj vzdušný tvar
 3. K běžné údržbě používejte výhradně speciální šampony, balzámy, laky a kondicionery - použitím přípravků na lidský vlas by mohlo dojít
  k poškození vlákna, případně k změně účesu
 4. Paruky nekartáčujte, na česání jsou vhodné pouze řídké hřebeny s kulatými hroty
 5. Při běžném zmoknutí se není třeba obávat ztráty tvaru účesu
 6. V mokrém stavu výrobky nikdy nepročesáváme, necháme je volně položené uschnout
 7. Nebarvit, netónovat, netrvalit
 8. Paruky z pravého vlasu lze udržovat běžnými šampony a balzámy, lze
  je natáčet, fénovat, barvit, či upravovat jako lidský vlas
 9. V případě zákaznic s onkologickou diagnózou může dojít ke krepatění paruky v oblasti zátylku.
  Jedná se o běžný jev způsobený zvýšenou koncentrací agresivních látek v potu.

Pravidelná údržba paruk z umělého vlákna

 1. Ve vlažné vodě rozmíchejte trochu speciálního šampónu a na tři minuty do této lázně vložte paruku (nejlépe vlasem otočenou do síťky, příčesy nebo dlouhé paruky je dobré vložit do silonové punčochy, aby se vlas zbytečně nezamotával). Jemně promněte, neždímejte, nepropírejte silou. Nechte chvíli odmočit.
 2. Vypláchněte v čisté lázni.
 3. Stejným způsobem vyrobte lázeň také z balzámu. Celý postup zopakujte, kromě oplachu - balzám není potřeba smývat.
 4. Doporučujeme: K základní péči obsahující šampón a balzám je vhodné používat i doplňky následné péče v podobě kondicionéru a laku.
 5. Nechte paruku trochu proschnout a poté použijte kondicionér s aplikátorem. Aplikujte ze vzdálenosti 20 - 30 cm a nechte doschnout, poté tvarujte.
 6. Doporučujeme: Nezapomeňte na tvarování a česání Vaší paruky vždy používat pouze hřeben k tomu určený. Pozor také na ostré hroty hřebenu, může dojít k poškození monofilových částí paruky.
 7. Kondicionér můžete používat na suchý i vlhký vlas a není nutné ho používat pouze po umytí, můžete tedy aplikovat podle potřeby.
 8. Lak na paruky je vhodný na suchý vlas a aplikuje se stejně jako kondicionér. Dobře poslouží proti zacuchávání a dodá paruce lesklý a přirozený vzhled.

Doporučujeme: Pro maximální efekt a dokonalý vzhled paruky je ideální střídat užívání laku s kondicionérem.

Pokud byste stále úplně nevěděli jak na to i tady jsme pro vás připravili dabing videa přímo od Ellen Wille, které vám s tím pomůže: 

 Nezapomeňte, že krom opravdu kvalitních přípravků na vaše paruky od Ellen Wille, se kterými jste se seznámili ve videu, jsme pro vás také připravili a vyvinuli svojí vlastní řadu kosmetiky pečující o vaše paruky z umělého vlákna pod značkou Jilly Lenau.

Objednávat můžete v kategorii Péče o paruky :

 

P4291736

 

Péče o pravý vlas a vlas v kombinaci pravé a umělé vlákno

 • Nikdy nepoužívejte běžnou vlasovou kosmetiku na živý vlas, protože obsahuje alkoholové směsi, které váš model vysuší, ten ztratí lesk a vlas se začne lámat a vypadávat!
 • Doporučujeme vlasovou kosmetiku s označením human hair.
 • Ošetřujte podle potřeby v závislosti na prašnosti prostředí, chraňte před chlorem a slanou vodou.
 • Upevněte paruku na polystyrénovou hlavu.
 • Opatrně model pročešte, a to postupně od špiček vlasu až ke kořínkům – nepoužívejte ostré hřebeny nebo kartáče, mohou paruku poškodit!
 • Pod studenou/vlažnou vodou naneste rukou malé množství šamponu od kořínků až ke špičkám. Nemasírujte násilím a netřete!
 • Nechte 10-15 minut působit, vymyjte pod tekoucí vodou a celou proceduru opakujte s balzámem. Poté opět paruku pořádně vymyjte. Nenamáčejte do lázně, vlas se zamotává.
 • Doporučujeme: Ke speciální péči o pravý vlas patří i přípravek Care&repair, který ošetří strukturu vlasu, vyhladí ji a ulehčuje česání. Paruka získá lesk a jemný vzhled.
 • Paruku nechte samovolně uschnout, nebo můžete šetrně fénovat, nejlépe jen při střední teplotě. NEPOUŽÍVEJTE fén na plný výkon!
 • Doporučujeme: K péči o špičky vlasů je ideální olejíček Hair-Tip-Liquid, který konce vlasů impregnuje proti otěru a činí tak vlas rezistentnějším.
 • Doporučujeme: Regenerovat lze přípravkem Human Intensive Recovery Mask, 1x za 14 dní.
 • POZOR!!! Pokud vlastníte výrobek z kolekce Prime Power - tedy kombinaci pravého a umělého vlasu, postupujte při údržbě stejně jako u paruk z vlasu pravého, pouze se vyhněte barvení (na umělé vlákno barvy nechytají) a úpravě pomocí horkého vzduchu či žehlení s teplotou vyšší než 130 stupňů Celsia. Umělé vlákno by se nenávratně poškodilo.

 

 Pokud byste stále úplně nevěděli jak na to i tady jsme pro vás připravili dabing videa přímo od Ellen Wille, které vám s tím pomůže:

 

 

Takto v krátkosti jsme se společně seznámili s tím, jak nejlépe pečovat o vaše paruky, aby vám dlouho dělaly radost a stále vypadaly jako nové.

Ale to ještě není všechno.

Umělé vlákno versus pravý vlas 

Pokud váháte s výběrem další paruky a chcete lépe rozumět tomu, jaké existují kategorie paruk a jaké jsou jejich přednosti, jestli se budete lépe cítit v pravém vlasu a nebo s umělým vláknem - tak právě pro vás je určené další video, kde se dozvíte více:

 

 

A ještě něco málo informací o různých způsobech podšití paruk.  Vyberte si ten vhodný právě pro vás!

 

 

Doporučení

Aby vám paruka a příčes dlouho sloužily, dodržujte prosím následující pokyny:

 • nevystavujte výrobek přímému působení vysokých teplot (nefenovat, nekulmovat, pozor na proud horkého vzduchu při vaření - neplatí pro pravý vlas)
 • výrobky ukládejte na suché a bezprašném místě, pokud možno na polystyrenových hlavách, aby dobře držely tvar
 • k běžné údržbě používejte výhradně speciální šampony, balzámy, laky a kondicionery
 • pozor na ostré hřebeny a kartáče, mohou potrhat síťku, či monofilový podklad.Vhodné jsou řídké hřebeny s kulatými hroty
 • při běžném zmoknutí se nemusíte obávat ztráty tvaru účesu. Nechte paruku volně uschnout a teprve potom ji lehce pročesejte
 • nebarvit, netonovat (neplatí pro pravý vlas)
 • v případě zákaznic s onkologickou léčbou může dojít ke zkrepatění vlasu v oblasti zátylku. Jedná se o běžný jev způsobený zvýšenou koncentrací agresivních látek v potu

Návod na údržbu

 • Ve vlažné vodě rozmícháme trochu speciálního šamponu a na tří minuty do této lázně vložíme paruku otočenou vlasem dovnitř.
 • Jemně promneme, neždímáme, nepropíráme silou.
 • Propláchneme v čisté vodě.
 • Stejně postupujeme se speciálním balzámem, do nějž namočíme vypláchnutou paruku, pár minut necháme balzám působit. Zabrání se tím elektrizování účesu a vlákno se zregeneruje a vrátí do původního tvaru.
 • Mokrou paruku lehce protřeseme a posadíme na polystyrenovou hlavu, kde ji necháme dokonale uschnout. Teprve potom pročešeme hřebenem, případně ošetříme kondiconerem.
 • U dlouhého vlasu doporučujeme použít silikonový olej na konečky vlasu, aby se zabránilo zamotávání a krepatění vlákna při jeho tření o oděv.
 • Pokud budete dodržovat doporučené rady, budou vám naše výrobky dlouho a bez problémů sloužit.
 • Pokud stále váháte a nejste si jisti tím, kterou paruku si vybrat - obraťte se přímo na nás a my vám rádi zodpovíme doplňující otázky a poradíme s výběrem na míru.

Neváhejte - volejte, pište!

Jsme tu pro vás!

Tým Jilly Lenau