Často kladené dotazy

Zákazníci se nás často ptají:

Jak vybrat velikost paruky

Nevím si rady, potřebuji poradit

Posíláte paruky na vyzkoušení domů?

Pokud mi výrobek nevyhovuje, mohu jej vrátit?

Na co se vztahuje záruka? 

Můžu v paruce spát, k moři či do bazénu?

Můžu paruku ostříhat, barvit či fénovat?

Mám doma paruku po mamince. Vykupujete vlasy?

Lze zaměnit pánský a dámský model? 

Šijete paruky na míru?

Prodáváte divadelní paruky?

Potřebuji paruku zregenerovat

Nerozumím zkratkám u obrázků modelů

 

Jak vybrat velikost paruky

Paruky jsou vyráběny ve velikosti small (malé), large (velké) a běžné. Velikost small je určena pro děti nebo zákaznice s obvodem hlavy 52-54 cm, large 56-60 cm a běžná 54-56 cm. Každá paruka, protože je šitá na pružném tressu, má jistou vůli se přizpůsobit. Přesto je potřeba počítat s tím, že pokud si vyberete malý model, budete pravděpodobně trpět bolestmi hlavy a nošení výrobku pro Vás nebude příjemné. Naopak velká paruka může klouzat a padat. Je potřeba pečlivě změřit obvod hlavy, vlasy je přitom nejjednodušší pevně sepnout pod přilnavou čepičku nebo silonku.

hlavy-01 (1)

Nevím si rady, potřebuji poradit

Pro tento případ jsou Vám k dispozici naše děvčata na číslech 705 095 053, 777 267 143 a 608 347 545. Rády Vám pomohou s výběrem správného modelu třeba na základě Vámi zaslané fotografie, pomohou s výběrem barvy, sdělí Vám, které paruky lze nahradit jinou parukou

Posíláte paruky na vyzkoušení domů? 

Samozřejmě. Chápeme, že ne vždy je pro Vás možné navštívit některou z téměř 61 prodejen, nebo prostě jen nechcete vybírat v cizím prostředí. Vámi vybrané zboží Vám zabalíme (i diskrétně) a zašleme na dobírku na Vámi uvedenou adresu. Pokud si nevyberete, je možné modely vyměnit za jiné nebo vrátit peníze obratem na Vaše konto. Je to běžná praxe a využívá jí čím dál tím více zákaznic.

Pokud mi výrobek nevyhovuje, mohu jej vrátit?

Ano, jak je uvedeno výše, peníze obratem vracíme za nepoužité zboží na Váš účet. Celá operace trvá v řádu několika dnů, takže běžně 1-2 dny od doručení na naši adresu máte peníze zpět. Podmínkou je vrácení nepoužitého zboží s visačkou tak, jak jste jej obdrželi od nás. 

Na co se vztahuje záruka?

Záruka se vztahuje na zpracování výrobku, na upevnění tressů – vlasů na podkladové látce, na upínací systém, stálost barvy, vypadávání vlasů …. V případě, že bude paruka poničena nevhodným používáním, Vám záruka uznána nebude (roztržení monofilu nadměrným tahem, spálení vlasu fenováním nebo vystavení teplu u umělého vlasu, používání nevhodné kosmetiky neurčené přímo na parukové výrobky, zničení výrobku barvení…). Počítejte s tím, že u delšího vlasu dojde časem ke krepatění těch částí, které se otírají o oděv – stejně jako u drahého svetru dojde ke změně struktury vlákna na loktech a místech, kde se opíráte. Předejít se tomu dá částečně používáním kvalitního kondicioneru a vlasové masky na paruky, které vlákno chrání proti odírání a krepatění.

Přečtěte si, jak o paruku pečovat.

Můžu v paruce spát, k moři či do bazénu?

Častý dotaz od žen, které svůj handicap před svým okolím tají. Všechny tyto aktivity jsou pro kvalitu paruky velmi zatěžující a my je v žádném případě nedoporučujeme. Pokud jste v situaci, že nemůžete konat jinak, v o to větší míře doporučujeme používání masky na umělé, případně pravé vlákno – u paruky z pravých vlasů. Vlasy se budou méně lámat a odírat. Přesto je potřeba počítat s tím, že doba použitelnosti a bezchybného vzhledu paruky bude kvůli těmto aktivitám poměrně zkrácena. Pro zakrytí hlavy během náročnějších aktivit mohou pomoci i šátky a turbany, které u nás taky najdete.

Můžu paruku ostříhat, barvit či fénovat?

Barvit a fénovat lze pouze paruky, které jsou k tomu uzpůsobené – tzv. FIBER vlákno můžete tvarovat pomocí tepla do 120-130 stupňů celsia, barvit a fénovat pouze paruky z pravého vlasu. Všeobecně doporučujeme raději zodpovědně vybrat odstín a model, který Vám bude sedět a podobné úpravy raději nevyužívat. Paruky z umělého vlákna tyto procedury pouze zničí a jejich regenerace již většinou není možná nebo je velmi nákladná.

Paruky z pravého vlasu všechny tyto zásahy snesou, pouze myslete na to, že se jedná o mrtvý vlas a jeho regenerace probíhá pouze díky další péči – maska, kondicioner, balzám.

Mám doma paruku po mamince. Vykupujete vlasy?

Bohužel, vlasy nevykupujeme a zakoupené výrobky z hygienických důvodů odkupovat nemůžeme. Vrátit lze pouze u nás zakoupené zboží v termínu do 2 týdnů od nákupu, jak je stanoveno v obchodním řádu. Chráníme tak i Vaše zdraví.

Lze zaměnit pánský a dámský model ?

Děje se to běžně. Hlavně sportovní typy žen s větším obvodem hlavy využívají pánské paruky a naopak pánové s menším obvodem si kupují běžnou velikost dámských typů. Vždy záleží pouze na účesu, aby byl přirozený a nepůsobil nepatřičně. Jiný problém v této výměně není. 

Šijete paruky na míru?

Jsme schopni Vám paruku na míru zajistit, ale jedná se o velmi nákladnou a časově náročnou proceduru. Běžně se paruka dodává nejdříve za 3-4 měsíce a cenová relace musí být zjištěna u výrobce. V každém případě počítejte s tím, že bude paruka několikanásobně dražší než produkt vyráběný sériově.

Prodáváte divadelní paruky?

Ano, jsme schopni pro Vás zajistit, co potřebujete. Jak je výše uvedeno, jedná se o objednávku časově náročnější – zde cca 2 měsíce, ale cena je v tomto případě podobná cenám běžných paruk. Jedná se o jiného výrobce, specializujícího se na divadla, televizní společnosti a reklamní agentury a jeho flexibilita je poměrně značná. Je možné objednat jakoukoli barvu v jakékoli délce. Samozřejmostí je monofilový materiál okolo čela a uší tak, aby si každý maskér nebo vlásenkář mohl produkt upravit podle svých potřeb. Běžně tuto možnost využívají naše národní divadla. Podívejte se na naší nabídku divadelních paruk.

Potřebuji paruku zregenerovat

Pokud potřebujete paruce dát původní vzhled a švih, a netroufnete si na to sami, máme pro Vás dvě možnosti, kam svůj výrobek zaslat. Do týdne se Vám paruka vrátí zpět opravená a připravená k dalšímu používání. 

Obraťe se na paní Thielovou na tel. čísle 606 565 008 / Tábor  nebo paní Weissovou – vlásenkářku z  ND v Brně – tel.: 774 540 347. Obě dámy mají letité zkušenosti a za jejich práci ručíme.

Nerozumím zkratkám u obrázků modelů

Jednoduchá pomoc – nahlédněte do kapitolky vysvětlivky, případně rozklikněte slovo, kterému nerozumíte – objeví se Vám jednoduchá vysvětlivka.